Preinscripció i matrícula de setembre curs 2019-20

 

A COP D’ULL: INFOGRAFIA GENCAT

1.-Preinscripció de 1r a C1 de tots els idiomes i C2 de català.

https://www.eoidigital.com/eoicat/alumnes

2.-Preinscripció de  C2.1 d’anglès.

https://www.eoidigital.com/eoicatc2/

NOTA: L’escola no avisa els alumnes de  les diferents etapes del procés; és responsabilitat dels alumnes entrar en l’aplicació per conèixer l’estat de la seva preinscripció i les diferents etapes a seguir.

Molt Important: del 16 de setembre a les 12h al 18 de setembre a les 13h heu d’escollir el vostre horari a la mateixa plataforma de la preinscripció per poder formalitzar la matrícula. No us en oblideu!!!!

 

                                                                     SETEMBRE   2019
 

DIA

 

        HORA

 

                                                     ACTIVITAT

 

del 2 al 5

Preinscripció en línia fins les 15h

Tria de grup/horaris (alumnes sense test de nivell)

Per exempció de Test de nivell (antics alumnes inclosos): adjuntar certificats a l’aplicatiu de la preinscripció. 

 

           5

 

Preinscripció presencial a l’EOI fins les 14h

 

          6

 

18h

 

Sorteig per test de nivell d’anglès.

 

entre el 9 i el 13

 

Tests de nivell (veure detall més avall)

 

         16

 

12h

 

Consulta de resultats de Test de nivell

 

   del 16

 

    al  18  

 

de 12h

 

fins 13h

 

 

Escollir horaris i grups

 

         18

 

14h

 

Sorteig adjudicació places.

 

  del 19     

     

    al 20

 

de18h

 

fins 23.59

 

 

Matrícula en línia nous alumnes admesos

 

       26

       27 

   

Matrícula en línia de places vacants d’anglès

Matrícula en línia de places vacants resta d’idiomes

Cas de NO haver pogut fer la preinscripció, contacta amb l’Escola a partir del dia 27 de setembre per possibles places vacants

 

3.- Tests de nivell de setembre.
Dia Idioma Hora

 

9

 

Anglès  

Francès

18h

18h

10

 

Anglès  10h
Espanyol 10h
Àrab 18h
Rus  18h
12

 

Francès 10h
Alemany 18h
Català  18h
Espanyol 18h
13 Alemany 10h
Català 10h